PČS: Za pojistné události jsme loni klientům vyplatili téměř dvě a půl miliardy korun

Pojišťovna České spořitelny vyplatila loni klientům za pojistné události téměř dvě a půl miliardy korun. Nejvíce peněz klienti čerpali z pojištění denního odškodného a hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci. Druhou nejvýznamnější částku pojišťovna vyplatila za pojištění smrti. Třetí nejvyšší částku použila na výplatu v případě trvalých následků úrazu. Loni také výrazně vzrostly částky vyplacené za pojištění invalidity a vážných nemocí.

Na výplaty z pojištění denního odškodného a hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci pojišťovna v minulém roce použila jednu a půl miliardy korun. „Pojištění spojená s úrazy patří k nejvíce sjednávaným rizikům. Vůbec nejčastěji si klienti u nás sjednávají pojištění trvalých následků úrazu. Toto pojištění obsahuje téměř každá naše smlouva a loni jsme za ně klientům vyplatili téměř 400 milionů korun,“ uvádí Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Výrazně, a to o 50 procent, vzrostla částka vyplacená za invaliditu. „Zatímco v roce 2015 jsme v případě invalidity vyplatili 81 milionů korun, loni to bylo už 121 milionů,“ komentuje nárůst Petr Procházka. Nárůst vyplacené částky pojišťovna zaznamenala také v případě pojištění vážných nemocí. „Nejvyšší částka, kterou jsme v loňském roce vyplatili za pojištění vážných nemoci, je jeden milion korun. Klientům jsme ji loni poslali celkem šestkrát. Nejčastěji to bylo v případě cukrovky, rakoviny a infarktu myokardu,“ vypočítává Petr Procházka. Příčinou růstu vyplacených částek je kromě hojnějších případů také častější sjednávání těchto pojištění, klienti se pro tyto případy pojišťují daleko více než v předchozích letech. „Zatím však stále podceňují částky, na které se pojišťují, a tak nejsou jištěni dostatečně. Obecně doporučujeme nastavit jejich výši na dvojnásobek až pětinásobek obvyklého ročního příjmu,“ upozorňuje Petr Procházka.

Vážné nemoci a úrazy, trvalé následky úrazu a invalidita mají zpravidla nejzávažnější dopad na výši rodinného příjmu, proto by pojištění pro tyto případy nemělo chybět v žádné smlouvě životního pojištění. Životní pojistka pak dobře plní svůj hlavní cíl – finančně jistí klienty před dlouhodobým výpadkem příjmu z důvodu dlouhodobého léčení nebo i trvalé pracovní neschopnosti.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Čtyři z deseti Čechů si nespoří na penzi. Nemají na to

Průzkum
Na penzi si nespoří čtyři z deseti Čechů, nejčastěji ti, kteří ji budou mít v budoucnu nejnižší. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu, který pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) uskutečnila agentura Perfect Crowd a který má redakce Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) k dispozici.